Wycieczka klas 5 a i 5 b

W dniach 29-31 maja 2023 roku uczniowie z klas 5 a i 5 b realizowali program Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Grupa 38 uczniów i 3 nauczycieli udała się do malowniczego Gdańska.

Pierwszy dzień naszego pobytu rozpoczęliśmy od fascynującego spaceru pod hasłem „Gdańsk – miasto w zasięgu obwarowań XVII wieku”.

Następnie popłynęliśmy statkiem pirackim o nazwie „Czarna Perła” i zwiedziliśmy pole bitwy Westerplatte. Wieczór spędziliśmy na plaży w gdańskich Stogach, gdzie odbyły się wesołe zabawy sportowe i integracyjne. Po powrocie do hotelu niektórzy z nas mieli jeszcze okazję sprawdzić swoje umiejętności w grze w bilard.

Drugi dzień naszego pobytu okazał się najbardziej intensywny i pełen przygód. Rozpoczęliśmy go od wyjazdu do urokliwej dzielnicy Gdańsk-Oliwa. W miejscowej archikatedrze mieliśmy okazję wysłuchać niezwykłego koncertu na historycznych organach. Ogromne wrażenie zrobił na nas również Park Oliwski, który skrywał w sobie piękną Palmiarnię.

Kolejnym punktem naszego dnia był wyjazd do Gdyni, gdzie zwiedziliśmy Salę Tradycji Uniwersytetu Morskiego, statek o nazwie „Dar Pomorza” oraz fascynujące Oceanarium. Po smacznym posiłku, spacerowaliśmy się w promieniach zachodzącego słońca po malowniczych uliczkach Starego Miasta.

W ostatnim dniu naszego pobytu, przed powrotem do domu, odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej oraz symboliczne miejsce narodzin Solidarności – Stocznię Gdańską. Nasza wycieczka zakończyła się powrotem pod szkołę tuż przed godziną 22. Mimo zmęczenia, uczestnicy powrócili z niej pełni satysfakcji i radości. Wyjazd ten stanowił doskonałą okazję do zgłębienia wiedzy na temat ważnych wydarzeń z historii naszego kraju oraz poznania wspaniałych miejsc. Te trzy dni zdecydowanie przyczyniły się również do pogłębienia więzi pomiędzy naszymi piątoklasistami oraz nawiązania pozytywnych relacji między uczniami a nauczycielami.

Pragniemy serdecznie podziękować Ministerstwu Edukacji i Nauki za dofinansowanie wycieczki w kwocie 15 tys. złotych, Gminie Konstancina-Jeziorny i Dyrekcji Szkoły za umożliwienie nam udziału w programie „Poznaj Polskę” oraz za wsparcie w organizacji edukacyjnych inicjatyw dla naszych uczniów.