Klasa 4 b w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

W środę 7 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 4 b wraz z opiekunami wybrali się do Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na wykład – „Jak zbadać DNA sprzed tysięcy lat?”

Wykład wygłosił znakomity specjalista z Uniwersytetu Dzieci dr Takao Ishikawa, który zaprezentował słuchaczom niesamowite tajemnice badania DNA pochodzącego sprzed dziesiątek tysięcy lat. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i zadawali pytania, a ekspert odpowiadał na każde z nich.

Podczas wykładu dowiedzieliśmy się, jakie niesamowite możliwości daje praca specjalistów z zakresu biologii molekularnej. Zrozumieliśmy, że dzięki badaniu DNA możemy poznać nie tylko naszą własną historię, ale także historię całej ludzkości.

Zdobyliśmy wiedzę o roli DNA jako nośniku informacji, a także o mniej znanej stronie DNA – wykorzystywanej w badaniu naszego dziedzictwa genetycznego. To fascynujące, jak wiele możemy dowiedzieć się o naszych przodkach dzięki analizie ich DNA.

Dzień spędzony w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego był nie tylko pouczający, ale także inspirujący. To była niezapomniana przygoda, która jeszcze bardziej wzbudziła w nas pasję do nauki i odkrywania świata.