,,Biedronki” z wizytą u Strażaków

We wtorek 16 maja grupa 3-4 latków „Biedronki” wybrała się do Straży Pożarnej, gdzie miała możliwość poznać pracę strażaków oraz dowiedzieć się więcej o zasadach bezpieczeństwa.

Podczas wizyty w Straży Pożarnej dzieci miały okazję zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz zobaczyć, jakie narzędzia są używane podczas akcji ratowniczych. Dzieci poznały także różne zadania strażaków oraz dowiedziały się jakie umiejętności są potrzebne do wykonywania tego ważnego zawodu.

W trakcie spotkania strażacy przekazali cenne wskazówki dotyczące postępowania w przypadku niebezpieczeństwa oraz zasad bezpieczeństwa na drodze. Ta wiedza jest niezwykle istotna, ponieważ pomaga naszym przedszkolakom rozwijać takie cechy, jak odwaga, odpowiedzialność i gotowość do pomocy innym.

Dzięki wizycie w Straży Pożarnej, nasze dzieci miały okazję z bliska zobaczyć pracę strażaków, zrozumieć ich ważną rolę w społeczeństwie oraz nauczyć się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Jesteśmy wdzięczni Straży Pożarnej za serdeczne przyjęcie naszej grupy i umożliwienie nam takiej interaktywnej lekcji. Wierzymy, że ta wizyta nie tylko rozbudziła w dzieciach zainteresowanie pracą strażaków, ale również zainspirowała do odkrywania świata zawodów i rozwijania swoich pasji.