Tydzień Doradztwa Zawodowego

W Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jan Twardowskiego w Konstancinie-Jeziornie w dniach 24- 28.04.2023r. odbył się niezwykły Tydzień Doradztwa Zawodowego pod hasłem „Odkrywamy swoje SuperMoce”. Wydarzenie to dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń i pozwoliło zgłębić tematykę supermocy i potencjału zawodowego.

W organizacji tego wyjątkowego tygodnia główną rolę odegrała pani Anna Jasińska oraz wielu nauczycieli, którzy wzięli odpowiedzialność za poszczególne aktywności.

Jednym z głównych elementów Tygodnia Doradztwa Zawodowego była ogłoszonie wyników konkursu plastycznego pt. „Moja superMoc – siła wyobraźni”. Konkurs adresowany był do oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VIII i miał na celu kreatywne wyrażanie umiejętności i wyobraźni dzieci. Wspaniale było zobaczyć tak wiele fantastycznych prac i śledzić rozwijające się talenty! Organizatorami konkursu były pani Anna Jasińska, pani Marlena Narewska-Musik oraz pani Marta Olszak.

Wśród laureatów znaleźli się:

Oddziały przedszkole:

• I miejsce: Adam Książek,

• Wyróżnienie: Alan Pakuła.

Klasy 1-3:

• I miejsce: Antonina Archacka,

• II miejsce: Marcel Leszczyński,

• III miejsce: Hanna Książek,

• Wyróżnienia: Agata Podgórna, Alicja Kłos, Malwina Kamińska, Bartosz Kulczyk, Wiktor

Biczan, Myroslava Verzhbytska.

Klasy 4-8:

• I miejsce: Antonina Jędra.

Dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III przygotowany został specjalny projekt edukacyjny pt. „Supermoc w zawodach”, którego autorkami były pani Aneta Rawska i pani Sylwia Wirowska. Projekt ten

wzbogacił wiedzę uczniów na temat różnych zawodów i zainteresowań. Było to niezwykłe doświadczenie, które otworzyło drzwi do fascynującego świata zawodów.

Kolejnym wyzwaniem, które spotkało uczniów, była emocjonująca gra korytarzowa pod nazwą „Złap supermoc”. Zadanie to było zorganizowane przez pana Mariusza Kłosińskiego i wymagało od uczestników

rozwiązywania zagadek oraz wykazania się sprytem i zdolnością logicznego myslenia. Była to prawdziwa przygoda, która dostarczyła uczestnikom niezapomnianych chwil i rozbudziła ich kreatywność.

W trakcie Tygodnia Doradztwa Zawodowego nie zapomniano również o rodzicach, którzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach pod tytułem „Odkrywanie supermocy dziecka – Jak pomóc mu osiągnąć swój

pełen potencjał?”. Warsztaty te prowadzone były przez panią Annę Jasińską, doradcę zawodowego. Było to niezwykle cenne spotkanie, podczas którego rodzice mogli dzielić się inspiracjami oraz praktycznymi

wskazówkami dotyczącymi wsparcia rozwoju swoich dzieci.

Dodatkowo dla naszych niezastąpionych nauczycieli zostały zorganizowane warsztaty pt. „Odkryj swoją moc – warsztaty budowania pewności siebie i silnej woli, Jak zwiększyć swoją pewność siebie i

motywację do działania?”. Warsztaty przeprowadzone przez panią Annę Jasińską cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Nauczyciele również aktywnie uczestniczyli w Tygodniu Doradztwa Zawodowego poprzez organizację zajęć lekcyjnych, gier, zabaw oraz wyjść zawodoznawczych, które pozwoliły uczniom jeszcze lepiej

zrozumieć tematykę doradztwa zawodowego.

Tydzień Doradztwa Zawodowego w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jan Twardowskiego był nie tylko czasem pełnym nauki i inspiracji, ale również okazją do odkrycia pasji i potencjału zawodowego

uczniów. To wydarzenie z pewnością pozostawiło trwałe ślady w sercach i umysłach uczestników, pomagając im zrozumieć, że każdy z nas posiada swoje unikalne „SuperMoce”, które mogą przyczynić

się do osiągnięcia sukcesu i spełnienia w życiu zawodowym.

Dziękujemy nauczycielom za aktywne uczestnictwo i włączenie tematyki doradztwa zawodowego w zajęcia lekcyjne.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Tygodniu Doradztwa Zawodowego. Wasza obecność i zaangażowanie sprawiły, że było to wyjątkowe wydarzenie, które przyniosło wiele pozytywnych doświadczeń i inspiracji.