Wystawa

Dnia 9 stycznia 2024 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w fascynującej wystawie zorganizowanej przez Biuro Edukacji Narodowej IPN z Warszawy. Wydarzenie „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię” było prawdziwą lekcją historii.

W pierwszej części prezentacji prowadzący przedstawili nam historię Polski od 1918 r. do 1945 r., skupiając się szczególnie na bohaterach walczących w bitwie o Wielką Brytanię. Dowiedzieliśmy się więcej o niezwykłych osiągnięciach Dywizjonów 301, 302 i 303, a także o kluczowym wkładzie Polski w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie podczas II wojny światowej.

W drugiej części wydarzenia mieliśmy okazję wcielić się w rolę agresorów i obrońców podczas emocjonującej gry planszowej „Dywizjon 303”, rozgrywanej na dużej makiecie. Była to nie tylko doskonała zabawa, ale również świetna lekcja historii.

Chcielibyśmy podziękować edukatorom, panu Sergiuszowi Kazimierczukowi i panu Łukaszowi Pogodzie – za ich pasję i zaangażowanie w przekazywanie wiedzy historycznej w taki interaktywny, interesujący sposób. Ich zachęta do udziału w II Olimpiadzie Gier Planszowych (luty 2024, Warszawa) z pewnością znajdzie odzew wśród naszych uczniów.

Wdzięczni jesteśmy także za prezentów, jakie otrzymaliśmy od gości. Są to nowe materiały edukacyjne i gry planszowe, które wzbogacą naszą szkolną bibliotekę.

To wydarzenie pozostanie na długo w naszej pamięci jako inspirująca lekcja i świetna zabawa.