WYMIANA POLSKO-FRANCUSKA

W czwartek 18.11.2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Paryża w ramach wymiany polsko-francuskiej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sainte-Chapelle, która zachwyciła nas witrażami. Następnie zobaczyliśmy Katedrę Notre-Dame i wysłuchaliśmy historii jej powstania. Katedra jest niestety zamknięta dla zwiedzających z powodu pożaru, który uszkodził ją w znacznym stopniu.
Odbyliśmy również spacer, podczas którego podziwialiśmy uroki Paryża. Przeszliśmy od muzeum Louvre, wzdłuż Alei Champs-Elysees do Łuku Triumfalnego.
Kolejnym punktem programu była godzinna wizyta w Ambasadzie Polski, która ma swą siedzibę w pięknym Palais du Monaco. Po wizycie w Ambasadzie udaliśmy się do Ratusza Saint-Germain-en-Laye, gdzie oficjalnie zostaliśmy przywitani przez Burmistrza Saint-Germain.
Dzień, pełen wrażeń, upłynął nam szybko.