Wymiana międzynarodowa

W dniach 04-11.06.2023r. z okazji szkolnej wymiany międzynarodowej z miastem bliźniaczym Saint-Germain-en-Laye gościliśmy uczniów i nauczycieli z Francji ze szkoły Saint-Augustin. Goście z Francji spędzili z nami osiem dni, które były wypełnione atrakcjami. Francuzi mieli okazję zwiedzić Wilanów, Stare Miasto w Warszawie, Muzeum Marii Curie-Skłodowskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Polin. Udali się również do Lublina, aby odkryć Stare Miasto, zwiedzić Zamek Królewski i obóz koncentracyjny na Majdanku. Była to dla nich ważna lekcja historii.

W czasie pobytu w Konstancinie-Jeziornie nasi francuscy goście spędzili niezapomniany czas z rodzinami naszych uczniów, którzy przygotowali im cudowne przywitanie i zapewnili dużo wrażeń. Uczniowie polsko-francuscy oraz nauczyciele polsko-francuscy zawiązali piękne przyjaźnie. Dzięki wymianie międzynarodowej Francuzi poznali nasz piękny kraj, stolicę i nasze miasto.