Wyjazd do Hranic na Morave 8-12.05.2023 r.

W dniach 8-12 maja 2023 r. grupa 14 uczniów i 2 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 brała udział w wyjeździe do Hranic na Morave (Republika Czeska) w ramach wymiany międzynarodowej miast partnerskich. Program pobytu obejmował zajęcia integracyjne, doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim oraz zapoznanie się z kulturą i atrakcjami regionu.
Podczas naszego pobytu mieliśmy okazję zwiedzić miasto Hranice na Morave, które zachwyciło nas swoim urokiem i historycznymi zabytkami. Szczególnie zapadła nam w pamięć wizyta w unikalnym kompleksie jaskiń i hranickiej przepaści, gdzie mogliśmy z bliska podziwiać piękno przyrody.
Następnie udaliśmy się na całodniową wycieczkę do urokliwej miejscowości Ołomuniec. Tam mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności w parku linowym oraz wziąć udział w emocjonującej grze laserowego paintballu. To była nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do integracji i budowania więzi w naszej grupie.
Przedostatniego dnia naszego pobytu odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną szkołę, gdzie mieliśmy możliwość wymienić się doświadczeniami i poznać czeską rzeczywistość szkolną. Zwiedziliśmy również ratusz, gdzie dowiedzieliśmy się więcej o historii i tradycjach Hranic. Niezapomnianym przeżyciem był również rajd rowerowy malowniczą trasą wzdłuż rzeki Becvy, który dostarczył nam wiele radości i pozwolił jeszcze lepiej poznać piękno okolicy.
Chcielibyśmy podziękować Gminie Konstancin-Jeziorna za sfinansowanie przejazdów pociągiem oraz ubezpieczenie uczestników. Dzięki ich wsparciu mogliśmy bezpiecznie i komfortowo podróżować oraz cieszyć się tym niezwykłym doświadczeniem.
Ten wyjazd był dla nas nie tylko wspaniałą okazją do poznania nowych miejsc i kultur, ale także do wzmacniania więzi z naszymi kolegami i koleżankami z miasta bliźniaczego. Z pewnością zostawił on trwałe wspomnienia i inspiracje do dalszego poznawania świata.