Włączenie uczniów klas I w poczet czytelników

W grudniu 2023 r. odbyło się włączenie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Przyszli czytelnicy zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania księgozbioru. Podczas pogadanki o korzyściach, jakie płyną z czytania, dzieci wymieniały swoje ulubione książki i opowiadały o tym czego się z nich dowiedziały lub nauczyły. Następnie dzieci rozwiązywały quizy i zagadki, których tematem były książki dla dzieci i ich bohaterowie. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, że będą przestrzegać zasad i obowiązków czytelnika oraz czytać i szanować książki. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali „Wyprawkę Czytelnika” – książkę dla dziecka i rodzica w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki.
Mamy nadzieję, że spotkanie z biblioteką i otrzymane piękne książki na długo pozostaną w pamięci najmłodszych czytelników.