Wizyta klasy 4b w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

W środę 1 marca uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W Drukarni Królewskiej czwartoklasiści wcielili się w rolę zecera i ułożyli własne teksty. Dzieci zapoznały się z działaniem prawdziwej prasy drukarskiej. W czasie wizyty w pałacu uczniowie poznali historię żony króla Jana III – Marii Kazimiery, zwanej Marysieńką. Na kolejnych warsztatach dzieci spróbowały własnych sił w tańcu dawnym. Na chwilę jeden z uczniów mógł wcielić się w XVII-wiecznego szlachcica, wkładając żupan i kontusz. Dziewczynka zaś mogła przymierzyć dawną suknię i ozdoby. Po zakończeniu zajęć wybraliśmy się na spacer do ogrodu. Tam spotkała nas ogromna niespodzianka. W ogrodzie królewskim zakwitły róże, które sięgały nieba.