Tydzień Daltoński

W dniach 20.03-24.03 w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III odbył się Kolorowy Tydzień Daltoński. Projekt realizowany był we wszystkich certyfikowanych placówkach, aby świętować urodziny Helen Parkhurst – twórczyni planu daltońskiego. Zajęcia przeprowadzone przez nauczycieli uwzględniały cztery filary idei planu daltońskiego: samodzielność, odpowiedzialność, współpracę i refleksję. Każdego dnia dzieci przychodziły ubrane wg określonych w planie kolorów dni tygodnia. Wychowawcy dostosowali program edukacyjny do swojej klasy, stopniowali poziom trudności, co w planie daltońskim jest niezmiernie ważne. Codziennie nasi mali odkrywcy pracowali zarówno samodzielnie, jak i w wylosowanych w parach oraz grupach. Uczniowie byli zachwyceni.