Turniej „Z Podwórka na Stadion”- eliminacje powiatowe. Wielkie święto piłkarskie i wspaniały sukces drużyny do lat 10!!!

28 zawodników w trzech drużynach- taką ekipą stawiiła się Szkoła Podstawowa nr 3 na powiatowe eliminacje turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”! Jeden z naszych zespołów w kategorii U10 okazał się zwycięzcą (we wspaniałym stylu!) i będzie reprezentował cały powiat w zmaganiach wojewódzkich! Ostatni raz drużyna chłopców z naszej szkoły w tym roczniku wygrała zawody na tym poziomie aż 9 lat temu.
Zmagania rozpoczęli chłopcy z grupy U12 (najstarsi). Trafili na bardzo trudną, wyrównaną grupę eliminacyjną. Walka trwała do ostatniego gwizdka.Mimo dobrej gry chłopcy zajęli 3 miejsce, które nie dało niestety awansu.
Wyniki:
SP3 K-J – SP 2 Krauzówka Piaseczno 2:1 (bramki: Mazurek, Kaliciński)
SP3 K-J – SP Czaplinek 0:0
SP3 K-J – SP Tarczyn 0-3
SP3 K-J – ZSP Lesznowola 0-0

Następnie do gry przystąpili uczniowie w kategorii wiekowej do lat 10. Mieliśmy tu dwie drużyny. Pierwsza z nich zdecydowanie wygrała swoją grupę, po dwóch zwycięstwach i jednym remisie.
Drugi zespół grał bardzo ambitnie, ale ze zmiennym szczęściem- raz wygrał, raz zremisował i raz minimalnie przegrał- z drużyną Magellana, która zmierzyła się z naszą pierwszą drużyną w wielkim finale.
Wielki finał był z naszej strony popisem znakomitej gry. Hat- tricka skompletował Bartek Stelmaszczyk, dwa gole dołożyła Zuzia Śmielak i mogliśmy cieszyć się z pierwszego miejsca 🙂
Wyniki:
SP3 K-J – Akademia Dziecka 4-0 (2 X Łapczyński, 2 X Bujańczyk)
SP3 K-J – SP Mysiadło 1:1 (Wintoniak)
SP3 K-J ZSP Lesznowola 2-0 (Śmielak 2 X)

SP3 K-J 2 – Szkoła Marzeń 2-2 (Komosa 2 X)
SP3 K-J 2 – Magellan 0-1
SP3 K-J 2 -ZSP Lesznowola 2 1:0 (Krzyśków)

Finał
SP3 K-J- Magellan 5-0 (Stelmaszczyk 3 X, Śmielak 2 X)

Nie wynik jest jednak najważniejszy, a wspaniała rywalizacja w duchu fair play, oraz doskonała atmosfera piłkarskiego święta, która panowała przez cały dzisiejszy długi dzień!
Drużyny prowadzili opiekunowie- pani Elżbieta Siemieniuk, pan Andrzej Piszczek i pan Mariusz Kłosiński.