PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim jest „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”
W ramach świętowania  pragniemy zaprosić uczniów do udziału w  Akcji Czytelniczej - Klub Pożeraczy Książek
Zabawa jest prosta. Każdy chętny uczeń otrzymuje w bibliotece szkolnej Kartę Klubu na której znajdują się zadania do wykonania. Karta jest imienna i na niej odnotowuje się zdobycie kolejnego poziomu wtajemniczenia. W trakcie akcji uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem.
Osiągnięcie kolejnego etapu zaznacza na Karcie Klubu nauczyciel bibliotekarz. Książka uznana jest za przeczytaną jeśli została wypożyczona z biblioteki szkolnej, przeczytana i zwrócona.
Dla najwytrwalszych przewidujemy nagrody!

Zapraszamy do szkolnej biblioteki!!!