MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy do udziału w zajęciach i akcjach organizowanych przez naszą bibliotekę.

Przytulisko książek – akcja polega na przynoszeniu do biblioteki szkolnej książek, których już nie czytamy a którymi chętnie podzielilibyśmy się z innymi. Z pewnością jest w domach wiele książek, które nam już się nie przydadzą a szkoda ich wyrzucać. Niech książka zatem znajdzie nowego właściciela. Przyniesione książki znajdą miejsce w naszym przytulisku, czyli na specjalnej półce. Jeżeli wśród umieszczonych tam pozycji ktoś znajdzie coś dla siebie może wziąć książkę, która mu się spodoba. Książka po przeczytaniu może wrócić z powrotem do przytuliska lub zostać w domu u nowego właściciela. Akcja planowana jest na miesiąc październik, jeśli bedzie cieszyć się powodzeniem może na stałę wpisze się w harmonogram pracy biblioteki.

Warsztaty plastyczno – literackie – celem akcji jest pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci. Prace plastyczne w różny sposób będą nawiązywać do książek. Zapraszamy dzieci w każdy czwartek na 6 lekcji klasy I – III, na 7 lekcji klasy IV – VIII. Ze względu na to, aby dzieci miały komfort pracy, grupy nie mogą liczyć więcej niż 10 osób. Prosimy chętnych uczniów do wcześniejszego zgłaszania się na warsztaty.

Spotkania z cyklu “Poznaję nasze miasto” – celem projektu jest poznanie przez dzieci naszego mista pod względem historycznym, przyrodniczym i kulturowym. Obcując z dziećmi zauważamy dużą potrzebę “zaopatrzenia” ich w taką wiedzę. Mamy nadzieję, że lepsza znajomość Konstancina – Jeziorny, miasta w którym mieszkają i uczą się, pozwoli docenić im uroki przyrody i architektury oraz będzie kształtować poczucie odpowiedzialności i szacunku do jego tradycji i historii.

Serdecznie zapraszamy!

Bibliotekarki szkolne