Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w grze terenowej: ich zadaniem było podzielenie się na zespoły oraz dotarcie do kilku punktów rozmieszczonych na terenie szkoły. W każdym takim miejscu na uczniów czekała koperta z zagadkami językowymi do rozwiązania. Siódmo- i ósmoklasiści mierzyli się między innymi z łamańcami językowymi, bawili się ortograficznymi patyczkami oraz poprawiali błędy językowe w niepoprawnie zapisanych zdaniach. Odkrywając różne zawiłości języka polskiego, mieli okazję również ćwiczyć współpracę w grupie, kulturę języka oraz logiczne myślenie. W grze pomogli nam pracownicy szkoły, za co serdecznie dziękujemy!