II Olimpiada Gier Planszowych

14 lutego 2024 roku uczniowie z klas 6-8 naszej szkoły wzięli udział w II Olimpiadzie Gier Planszowych, która odbyła się w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie. Głównym celem tego wydarzenia było poszerzanie wiedzy historycznej poprzez wykorzystanie gier planszowych oraz promowanie zasad fair play w rywalizacji, zgodnie z mottem: „Zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy”.
W ramach olimpiady uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w różnych grach, takich jak „Znaj Znak”, „Miś Wojtek” oraz „Gwieździsta Eskadra 303, 111 i 7”.
Nasi uczniowie, wśród 300 startujących zawodników z całej Polski, zdobyli trzecie miejsce w konkurencji „Gwiaździsta Eskadra”. Skład naszej drużyny to: Maksymilian Brzezina, Damian Czerwiński, Ksawery Sołtys i Franciszek Zakowicz.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i wysiłku, który włożyli w przygotowania oraz samą rywalizację. Jesteśmy dumni z osiągniętego rezultatu oraz reprezentowania naszej szkoły na tak prestiżowej imprezie.