„Cała Polska Czyta Dzieciom ‘’w Szkole Podstawowej nr 3

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie i Czytelnicy!!
„Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować” głosi jedno z haseł programu społecznego „Cała Polska czyta dzieciom”. Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju jak i wychowaniu człowieka. Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny, ćwiczy pamięć, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, a przede wszystkim kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy.
W naszej szkole na co dzień szerzymy nawyki czytelnicze wśród dzieci. O tym, że warto czytać dzieciom i zachęcać je do kontaktu z książką w Szkole Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie przekonywali m.in przedstawiciele organu prowadzącego,rodzice,sportowcy,aktorzy uczniowie,scenarzyści czy dziennikarze telewizyjni.Aby wesprzeć naszą akcję, odwiedził nas również wiceburmistrz Pan Dariusz Zieliński. Spotkanie odbyło się w dniu 20 maja 2019 r. Nasz gość czytał dzieciom książkę Anny Edyk pt:”Od złości do radości”-wierszyki o uczuciach.
Po zakończonym czytaniu porozmawialiśmy o treściach zawartych w książce, a nasz gość dodał kilka słów o swojej pracy. Na koniec wszyscy dostali specjalnie przygotowane upominki, a dzieci wręczyły podziękowania oraz prezent od firmy HERBAPOL. Dzieci z klasy Oa również otrzymały specjalne zaproszenie do Urzędu Miasta, gdzie będą mogły dokładnie zaobserwować pracę, jaką wykonuje wiceburmistrz oraz pracownicy urzędu.
Było nam niezmiernie miło gościć Pana wiceburmistrza w naszej placówce. Mamy nadzieję, że jeszcze nam poczyta. To był wyjątkowy dzień-pełen wrażeń, emocji i uśmiechu na twarzy.
Dziękujemy!!!!
Koordynator akcji Marzena Kurchan