NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

14 września w naszej Szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Jak co roku patronat nad akcją objęła Para Prezydencka. W tegorocznej edycji czytaliśmy ,, Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Naszą Szkołę zaszczycili swoją obecnością: pani Adrianna Całus- Rzecznik Prasowy Ministerstwa Edukacji i Nauki, pan dr Tomasz Wicha- doradca w Departamencie Programów Naukowych i Inwestycji Ministerstwa Edukacji i Nauki, pan Ryszard Machałek- I zastępca Burmistrza Gminy Konstancin- Jeziorna.

Po słowach wstępu, nastąpiła prezentacja filmu z udziałem Pary Prezydenckiej, następnie rozpoczęło się czytanie, a w rolę lektorów wcielili się:

Katarzyna Hampel

Marzena Kurchan,

Elżbieta Dominowska,

Anna Matusiak- Waśniewska,

Sylwia Gawryś- Biernacka,

Izabela Ciesielska,

Katarzyna Andziak,

Andrzej Piszczek,

Mariusz Kłosiński

i gościnnie:

Tomasz Wicha

W klimat epoki wprowadziła nas piosenka ” Romantyczność” w wykonaniu p. Izabeli Ciesielskiej.

Utwory odczytały również uczennice klasy 8b:

Gabriela Janek,

Blanka Pilch,

Nadia Fabisiak,

Lena Maciejuk,

Marianna Wojciechowska,

Maja Szczepaniak.

Czytanie jest w życiu bardzo ważne, ponieważ rozwija nasze myśli, wyobraźnię i pogłębia wiedzę. Dzięki czytaniu książek stajemy się mądrzejsi, bardziej wrażliwi na drugiego człowieka, lepiej komunikujemy się wzbogacając słownictwo.

KSIĄŻKA JEST ŚWIATEM NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI, a takie wydarzenia mają nam o tym przypominać i zachęcać do czytania.

Koordynatorem akcji Narodowe Czytanie w SP3 była pani Marzena Kurchan.

Oprawa muzyczna – pani Anna Paduch
Multimedia – panowie Arkadiusz Deja i Andrzej Piszczek
Dekoracje – panie Elżbieta Dominowska, Maria Jabłońska, Leonora Maj
Przygotowanie sali – panie Elżbieta Łapczyńska, Magdalena Śmielak oraz lektorzy.