Szlachetna Paczka 2018

Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie społecznym – Szlachetna Paczka. W tym roku pomagaliśmy rodzinie z czwórką dzieci, która znajduje się w bardzo  trudnej sytuacji materialnej i mieszkaniowej.

Jak w latach ubiegłych w akcję szkolną z entuzjazmem włączyli się rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy chciał mieć własny  wkład w Szlachetną Paczkę na miarę swoich możliwości. Z tych małych, większych i  bardzo dużych „ gestów” udało nam się stworzyć Wielkie Dzieło Pomocy w postaci  39 paczek dla rodziny.

Mieliśmy okazję dostarczyć  Szlachetną Paczkę osobiście do rodziny. Radość z otrzymanej pomocy była ogromna! Zwłaszcza dzieci były zachwycone wielością prezentów i z wielkim zapałem cała czwórka rozpakowywała je by odkrywać kolejne skarby. Mały skromny domek nagle stał się skarbcem wypełnionym zarówno dobrami materialnymi, ale przede wszystkim ciepłą atmosferą przyjaźni i zrozumienia. Jak powiedziała obdarowana przez nas  mama  czwórki wspaniałych chłopców „Nie spodziewałam się, ze na naszej drodze pojawi się tylu Aniołów”

W imieniu naszej Rodziny i szkolnego zespołu Szlachetnej Paczki dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim Darczyńcom  za okazaną pomoc.