Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczeju

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

22 kwietnia odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, eliminacje do etapu powiatowego. Zmagania odbyły się w budynku OSP Bielawa, w trzech kategoriach wiekowych- do klasy VI, klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.Zawody tradycyjnie miały dwie części- pisemną oraz ustną. Uczniowie wykonywali zadania z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy. Wystartowało w sumie 17 uczestników.Odbyła się również prezentacja sprzętu gaśniczego i wozów strażackich.W kolejnym etapie naszą gminę reprezentować będą Zofia Zalewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 (młodsze klasy szkoły podstawowej) i Weronika Szkoda ze Szkoły Podstawowej nr 2 (klasy VII-VIII).Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji Gminy Konstancin-Jeziorna.Wyniki:Klasy młodsze szkoły podstawowej:1 miejsce- Zofia Zalewska SP52 miejsce- Wojciech Lisowski SP23 miejsce- Kacper Rozbicki SP3Klasy VII-VIII1 miejsce- Weronika Szkoda SP22 miejsce- Dominika Szkoda SP23 miejsce- Kacper Baranowski SP5Komisja w składzie: Dorota Seliga, Krzysztof Seliga (przedstawiciele Straży Pożarnej)Mariusz Kłosiński (nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa) Dziękujemy za pomoc w organizacji, opiekę nad uczniami oraz za wykonanie zdjęć nauczycielkom: pani Żanecie Misiak (SP2) oraz pani Annie Kulczyckiej (SP5).