Książka autorstwa Uczniów SP3

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Konstancinie-Jeziornie realizowany jest projekt wydania książki, której autorami są wyłącznie Uczniowie. Młode talenty tworzą utwory w całkowitej swobodzie, bez ingerencji nauczycieli. Celem projektu jest oddanie do druku dzieł w takiej wersji, w jakiej dostarczyli je uczniowie. Pomysł na wydanie książki koordynuje pan Dariusz Kowalski. W jego realizację zaangażował również innych nauczycieli, którzy pomagają w kwestiach organizacyjnych. Jednak najważniejsze w tym przedsięwzięciu jest zaangażowanie Uczniów. To oni podjęli się zadania napisania wierszy i opowiadań, których przewodnim tematem jest drzewo. Najmłodsi Uczniowie wykonali prace plastyczne, które zamieszczone zostaną w publikacji. Okładka książki jest zaprojektowana przez jedną z uczennic – Ewę Marciniak z klasy 8b. Młodzi autorzy, ich bliscy oraz nauczyciele nie mogą doczekać się momentu, kiedy będą mogli trzymać w ręku książkę, do której powstania sami się przyczynili.