KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI – POEZJA KS. JANA TWARDOWSKIEGO OCZAMI DZIECKA

Konkurs organizowany jest przez bibliotekę szkolną w związku z obchodzonym w październiku Dniem Patrona Szkoły.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu ilustracji w oparciu o samodzielną interpretację utworu ks. Jana Twardowskiego

W klasach I – IIII w ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas starszych czytają dzieciom wybrane utwory na podstawie których tworzone są prace plastyczne. Uczniowie, którzy nie uczestniczą w zajęciach świetlicowych, mogą wykonać pracę samodzielnie w domu.

Uczniowie klas IV – VIII samodzielnie wybierają wiersz do którego zostanie wykonana ilustracja. W przypadku problemów z doborem wiersza pomocą służy szkolna biblioteka.

Prace mogą być wykonane w dowolnej technice np. malarstwo, rysunek, grafika, wycinanka, wydzieranka. Format pracy nie większy niż A3.

Pracę na odwrocie należy podpisać (imię, nazwisko, klasa) i podać tytuł wiersza do którego została wykonana.

PRACE SKŁADAMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ DO 8 PAŹDZIERNIKA 2021r.