Konkurs pięknego pisania

Konkurs Pięknego Pisania

Lubisz pisać odręcznie? Chętnie ozdabiasz litery i napisany tekst? Interesuje Cię kaligrafia?
Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!!!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Pięknego Pisania.
Może to właśnie Ty piszesz najpiękniej w swojej grupie wiekowej?

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu:

Regulamin Konkursu Pięknego Pisania

Konkurs organizowany przez Bibliotekę Szkolną adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły w kategoriach:

I kategoria – uczniowie klas I

II kategoria – uczniowie klas II i III

III kategoria – uczniowie klas IV – VI

IV kategoria – uczniowie klas VII i VIII

Głównym przesłaniem konkursu jest wspieranie rozwoju umiejętności pięknego pisania oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

Cele konkursu:

• rozwijanie umiejętności pięknego pisania;
  • zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej;
  • uwrażliwianie na piękno pisma odręcznego;
  • rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów;
  • motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma
  • ćwiczenie cierpliwości u uczniów;
  • rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

• Uczniowie klas I – III będą tworzyć swoje prace w szkole w ramach lekcji, na papierze w trzy linie.
  • Uczniowie klas starszych chętni do udziału w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej w celu napisania tekstu. Tekst należy napisać na papierze w jedną linię. Praca powinna być estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenia tekstu na kartce papieru (marginesy i odstępy między wierszami)
    Na odwrocie pracy powinna być umieszczona metryczka zawierająca: imię, nazwisko ucznia oraz klasę . Termin wykonania pracy upływa z dniem 25 marca 2022r.

W każdej kategorii zostanie przyznane I, II, i III miejsce.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31.03. 2022r. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców .

Postanowienia końcowe:

1. Prace niespełniające wymogów konkursowych nie będą podlegać ocenie komisji konkursowej.
  2. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna