Komunikat Pani Dyrektor do Rodziców

Za nami pierwszy trudny tydzień funkcjonowania zdalnego nauczania. Bardzo dziękuję Państwu, za Państwa zaangażowanie i  troskę  o to, aby dzieci, mimo zamknięcia szkół utrzymały kontakt z nauczycielami i uczyły się. Wiem, jak trudne było to dla rodziców, którzy poza zwykłymi obowiązkami, dużo czasu poświęcali na wsparcie swoich dzieci w nauce.

Dziś już wiemy, że szkoły będą zamknięte co najmniej do 10 kwietnia. W związku z tym, od wczoraj (piątku 20. marca) intensywnie pracujemy nad dostosowaniem metod i form zdalnego nauczania do potrzeb naszych uczniów. Zależy nam, aby zorganizować funkcjonowanie zdalnego nauczania tak, aby było ono przejrzyste i dostępne dla wszystkich uczniów.

Do dziś, wychowawcy i nauczyciele zweryfikowali już możliwości korzystania przez wszystkich uczniów ze zdalnego nauczania. Mimo różnych przeszkód, znaleźliśmy wspólnie rozwiązania umożliwiające wszystkim uczniom korzystanie ze zdalnego nauczania.  Nauczyciele przeanalizowali także programy nauczania i dostosowali je do potrzeb zdalnego nauczania.

Sposób zdalnej pracy naszej Szkoły ulegnie  w najbliższych dniach zmianie. Materiały i lekcje będą przekazywane bezpośrednio uczniom, bez konieczności angażowania rodziców, chyba, że będzie to uzasadnione indywidualnymi potrzebami ucznia. Państwo nadal, jak dotąd, będą mieli możliwość kontrolowania nauki swojego dziecka za pośrednictwem dziennika elektronicznego, który pozostanie głównym narzędziem kontaktu.

Na początku przyszłego tygodnia, po opracowaniu przez Szkołę nowych rozwiązań dotyczących zdalnego nauczania,  otrzymają Państwo szczegółowe informacje o tym  jak przesyłane będzie się ono odbywało i w jaki sposób uczniowie będą oceniani. Uczniowie i rodzice będą mieli możliwość konsultacji z nauczycielami,  poinformujemy Państwa o formie i terminach tych kontaktów.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy uczeń naszej Szkoły, mimo zawieszenia zajęć, nadal uczył się, rozwijał i pozostawał w kontakcie z nauczycielami. Zdajemy sobie sprawę z bardzo zróżnicowanych możliwości zdalnej pracy, staramy się nie zasypywać uczniów nadmierną liczbą zadań do realizacji, a jednocześnie dbać o to, aby był to czas odpowiedzialnie wykorzystany na naukę.  Będziemy więc wybierać takie rozwiązania, które uwzględnią potrzeby naszych uczniów.

Dziękuję Państwu za wiele ciepłych słów, które przekazali Państwo mnie i nauczycielom. Pozostajemy z Państwem w stałym kontakcie.

Życzę wszystkim Państwu i Państwa Bliskim dużo zdrowia!

Katarzyna Hampel

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego