Kampania „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

„Mozesz pływać ? biegać ? skakać jak chcesz, choć różnimy znacznie się, to lubie Cię tez! W końcu te różnice nie muszą dzielić nas. Na niebie nie ma dwoch identycznych chmur…” jak mówią słowa piosenki z bohaterami bajek Cartoon Network. Nasza Szkoła przystąpiła do kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie rozwiazywali Quizy, w których znalazły odpowiedzi na takie pytania, tj.: Jakim jesteś przyjacielem? Jak dobrze znają Cię Twoi koledzy? Dzieci oglądały też wywiad z ambasadorem akcji Robertem Lewandowskim. Na koniec każdy miał za zadanie powiedzieć coś miłego swojemu koledze, koleżance. Klasy ósme również bardzo zaangażowały się na lekcji wiedzy o społeczeństwie w gre symulacyjną „Włącznik” uwrażliwiającą na sytuacje wykluczenia i uczącą jak włączać innych do zadań. W zerówce dzieci rysowały i opisywały cechy przyjaciela.