Jest taki dzień…

Do różnych tradycji praktykowanych przez uczniów naszej szkoły należy odwiedzanie pensjonariuszy zakładu opiekuńczo-rehabilitacyjnego Medi System. Spotkania z tamtejszymi seniorami dla wielu osób okazują się niezapomnianym doświadczeniem i piękną lekcją empatii.
18 grudnia z radością wybraliśmy się tam, by ogłosić Dobrą Nowinę o narodzinach Dzieciątka Jezus. Serdecznie przyjęci, zaprezentowaliśmy krótki montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło miejsca
na wzruszenia ani na uśmiech od ucha do ucha, a widok zasłuchanych pacjentów i pracowników zakładu dodawał skrzydeł. Na zakończenie rozdaliśmy gospodarzom eleganckie kartki świąteczne, w zamian otrzymując słodycze i autorski wiersz z podziękowaniami jednej z pensjonariuszek (jego odczytanie również przeszło już do tradycji :)).
Trudno powiedzieć, komu inicjatywa sprawiła więcej radości. Jedna z uczennic, by móc wziąć w niej udział, zrezygnowała z atrakcyjnych planów osobistych. „Uwielbiam tu przychodzić” – zdradziła.
A my zapewniamy, że będzie jeszcze niejedna okazja, by inni także mogli dołączyć. Projektem pokierowały Elżbieta Dominowska i Edyta Rogowska.