I Konstancińskie Forum Nauczycieli i Wychowawców. EPICKA SZKOŁA

Dnia 7 marca 2019r. odbyło się I Konstancińskie Forum Nauczycieli i Wychowawców – EPICKA SZKOŁA. Organizatorami forum były : Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Konferencję poświęcono tematowi tworzenia atmosfery sprzyjającej rozwojowi ucznia oraz tworzenia relacji między uczniem a nauczycielem. Prowadziły ją Panie Dyrektor obu szkół: p. Katarzyna Hampel (SP nr3) i p. Paulina Karczmarczyk (SP nr1), zaś uroczyście rozpoczął Burmistrz Miasta Konstancina-Jeziorny- pan Kazimierz Jańczuk. Przybyli również przedstawiciele organu prowadzącego – pan Dariusz Zieliński- zastępca Burmistrza, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia w Urzędzie Gminy pani Magdalena Gołębiowska, przedstawiciel Wydziału Oświaty pani Barbara Białowąs, przedstawiciel Mazowieckiego Kuratora Oświaty – pani wizytator Elżbieta Bąkowska, przedstawiciel władz samorządowych – przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Sejmiku Województwa Mazowieckiego – pan Krzysztof Skolimowski oraz dyrektorzy placówek oświatowych w Konstancinie – Jeziornie.

Uczestnicy forum mogli wysłuchać wykładu prof. Jacka Pyżalskiego dotyczącego problemów wychowawczych – ” Co działa, kiedy nic nie działa”. Następnie wzięli udział w debacie „Kochać i wymagać”.
W forum wzięło udział ponad 130 nauczycieli, wychowawców, pedagogów.
Po debacie mogli oni wziąć udział w warsztatach tematycznych, które przygotowali nauczyciele obu szkół: pani Agnieszka Maksymiuk (SP nr3), pan Sylwester Dąbek (SP nr3), pani Grażyna Mikuszewska i pani Anna Jura (SP nr1), pani Monika Dziaczyńska i Paulina Lis- Pakulska (SP nr1).
Forum stworzyło szansę wymiany doświadczeń, spostrzeżeń miedzy nauczycielami, wychowawcami, pedagogami oraz organami nadzoru.
W przyszłości Konstancińskie Forum Nauczycieli ma stanowić platformę wymiany doświadczeń wspólnego budowania potencjału i wsparcia dla nauczycieli. Celem jest zapewnienie uczniom wysokiej jakości edukacji przez budowanie relacji.

Agnieszka Bartosz – Goleniowska (tekst)
Elżbieta Siemieniuk (zdjęcia)