Dyplom uczestnictwa w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej

Klasy 8 w drugiej połowie grudnia, podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii „Ukryte Dziedzictwo”. Partnerem akcji był #BohaterON, w której nasza szkoła brała udział w zeszłym roku.
UKRYTE DZIEDZICTWO to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów, a także promocja tych działań w społeczeństwie.
Akcja została prowadzona podczas nauki zdalnej dzięki otrzymanym materiałom do pracy online. Celem było wprowadzenie pojęcia archeologii i jej roli jako nauki społecznej – aż do zrozumienia jej udziału w aktualnych badaniach nad przeszłością regionu. Uczniowie mieli okazję w ciekawy sposób dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących specyfiki zawodu archeologa, a także zabytków archeologicznych.