Biblioteka szkolna w nowej odsłonie

Dzięki inicjatywie Rady Rodziców uczniowie zyskali nową piękną i przyjazną przestrzeń do odpoczynku. Do biblioteki szkolnej zakupione zostały: sofy, stoliki, lampy sensoryczne oraz projektor gwiazd. Wszystko zostało zaaranżowane tak aby stworzyć dla dzieci wygodny kącik czytelniczy a jednocześni cudowne miejsce do relaksu. Lampy sensoryczne nie tylko dają piękne światło którego kolor i jasność można regulować w zależności od potrzeb ale są zarazem głośnikami. Dzięki temu w przestrzeni biblioteki popłynie kojąca, relaksacyjna muzyka, lub audiobooki z ciekawymi książkami lub lekturami.  Lampy pomagają zarówno w relaksacji jak i stymulują oraz aktywizują zmysły.

Choć na brak odwiedzających bibliotekę nie możemy narzekać z pewnością nowy wystrój przyciągnie jeszcze większą liczbę czytelników. Myślimy tu szczególnie o uczniach  klas starszych, którzy mają w bibliotece doskonałe warunki do uczenia się, czy odrabiania pracy domowej w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy dają swoim przedstawicielom – Radzie Rodziców – finansową przestrzeń do podejmowania tak cennych działań.

bibliotekarki szkolne