Badanie słuchu

Miło nam poinformować państwa, iż 5 marca odbyło się w naszej szkole Przesiewowe Badanie słuchu u uczniów klas pierwszych. Zasadniczym celem tego Programu jest wczesne wykrycie zaburzeń słuchu u dzieci przystępujących do obowiązku szkolnego. Wszystkim pierwszakom życzymy słuchu takiego jaki ma motyl Barcik. Zdaniem naukowców najlepiej słyszącym stworzeniem jest występujący na terenie Polski mały motyl – Barcik większy rejestruje dźwięk częstotliwości do 300kHz. Doskonały słuch motyla odkryli naukowcy z Uniwersytetu Strathclyde w Glasgow. Najprawdopodobniej owad, tak dobry słuch wykształcił, aby przeżyć. Jego naturalnym wrogiem są nietoperze, które emitują sygnały echolokacyjne od 11 do 212 kHz. Motyle słyszą dźwięki wydawane przez wszystkie zwierzęta na świecie. Ludzie wychwytują dźwięki do 20kHz a posługujące się ultradźwiękami delfiny do 160kHz.